V turnovské hale se v sobotu 24. ledna 2026 uskutečnil velmi kvalitně obsazený zimní turnaj starších žákyň v házené. Turnaje se zúčastnily týmy TJ Turnov, DHK Baník Most, 1. SC Bohumín 98, DHK Pardubice, TJ Sokol Bělá pod Bezdězem a Výběr Středočeského kraje.
Družstva se utkala systémem každý s každým, přičemž každý zápas se hrál na 2×15 minut. Domácí hráčky si vedly nad očekávání skvěle – celý turnaj vyhrály bez ztráty jediného bodu, se skóre 106 : 62, a zaslouženě si tak vybojovaly celkové 1. místo.
Turnovské hráčky předváděly po celý turnaj velmi kvalitní týmové výkony, které vyvrcholily v závěrečném utkání proti DHK Baník Most. V tomto zápase se střetla dosud dvě neporažená družstva, přičemž domácí tým jasně dominoval a svého soupeře porazil rozdílem devíti branek.
Skvělé výkony Turnova podtrhla i individuální ocenění, která získaly dvě naše hráčky:
- Edita Šritrová – nejlepší střelkyně turnaje (23 branek)
- Magdaléna Otmarová – nejlepší hráčka turnaje
- Amálie Houkišová – nejlepší brankářka turnaje
Branky a sestava:
Mlejnková Natálie – Šritrová E.23, Egertová A.18, Holubková K.17, Otmarová M.16, Šritrová A. 13, Nováková Karla 6, Peštová A.5, Roubíčková A.5, Nguyen Tina 2, Rymplerová V.1/0, Zunová K.
Komentář trenéra M.Nováka
